Кімната для дітей.
Дитяча кімната
Дитинство - найважливіший період: саме в дитинстві формуються смак, звички, складається характер. Дорослі згадують про нього зі світлим смутком, бо дитинство не знає турбот, не ділить дні на погані і хороші, і кожен з них приносить нові враження, таїть в собі чудове, добре, прекрасне. В дитинстві ми пізнаємо світ, починаючи, як правило, з предметів, які нас оточують.
І якщо ви зі своїм маленьким принцом або принцесою роздумуєте про покупку нової меблів в дитячі апартаменти, можна сподіватися, що ця стаття виявиться для вас корисною. На думку дизайнерів, інтер'єри дитячих "виховують смак".
Дитяча кімната – це особистий простір вашої дитини, в якому все повинно бути для нього зручною. Саме тому вибору дитячої меблів приділяється особлива увага.
Дитяча кімната унікальна тим, що, на відміну від інших кімнат у будинку, вона апріорі багатофункціональна. Це і спальня, і гардероб, і кабінет, і вітальня, і, звичайно ж, місце для веселих ігор. Тому деталі інтер'єру і розстановка меблів повинні бути продумані так, щоб вмістити все необхідне і при цьому залишити досить багато вільного місця. У стандартному варіанті В дитячій кімнаті повинні бути ліжко, письмовий стіл, шафа, ящики для іграшок і полиці для книг. Якщо існує можливість красиво і вільно розставити все необхідне по кімнаті – це чудово. Вам залишиться лише простежити за тим, щоб меблі була якісною.
Вимог до дитячих меблів кілька. Вона повинна бути виготовлена з натуральних матеріалів, не мати гострих кутів і бути ретельно відполірованою. Меблі повинна бути міцною, щоб навіть не в міру расшалівшіхся друзі вашої дитини не змогли її пошкодити. Крім того, вона повинна підходити дитині по зростанню. Це означає, що розташування ручок шафи і висота полиць повинні бути на такому рівні, щоб дитина могла дістати необхідні речі самостійно.
Дитячі меблі повинна бути ергономічною і зручною, щоб не зашкодити здоров'ю дитини. Це, насамперед, відноситься до стільців і ліжка. Звичайно, слід звернути увагу на дизайн меблів: яскраві фарби, незвичайні малюнки або орнаменти, цікаві деталі. Підібравши все необхідне, прикрасити кімнату залишиться лише фіранками і наповнити особистими речами маленького мешканця.
Але бувають ситуації, коли розмір кімнати не дозволяє врахувати численні вимоги до неї. Часто дитячу доводиться суміщати з іншою кімнатою, наприклад, з батьківського спальнею. В такому випадку креативної знахідкою стануть спеціальні дитячі двоярусні комплекси. Верхній ярус – це ліжко, під якою розташований письмовий стіл, полиці для книг і платтяна шафа. Все, що необхідно вашій дитині, уміщається на невеликому просторі. Вам потрібно буде тільки забезпечити достатнє місце для ігор.
Якщо в сім'ї двоє або троє дітей, і у вас немає можливості виділити для них окремі кімнати, то в такому випадку слід і на загальній площі забезпечити мешканцям особистий простір. Не варто економити місце і встановлювати, припустимо, один письмовий стіл на двох. Краще поставити довгу стільницю біля вікна, або зробити два відкидних столу біля стінок.
Що стосується спального місця, то також підійде двох'ярусне ліжко, наприклад, з вбудованим шафою. Головне, прослідкуйте, щоб вона була міцною, а сходи для підйому на "другий поверх" - надійною і зручною. Додатковий простір для зберігання речей може розташовуватися під нижнім ліжком.
Як бачите, практично в будь-яких умовах можна створити для дитини дитячу кімнату, яка буде його першим власним простором.
Отже, класика і модерн. Є меблі, яка панує в будинку, і тоді ви відчуваєте себе скоріше гостем, аніж господарем. Стилі класика і модерн, навпаки, підлаштовуються під домашню атмосферу, створюють настрій, але ні в якому разі не диктують його. Така меблі позбавлена помпезності, пишності, не грішить надлишком великовагового різьбленого декору, проста у відході, не тяжіє над простором, але органічно вписується і в кімнату, і в людське життя.
До просторового рішення дитячої слід поставитися з особливою турботою. Якщо дорослий здатний отримувати естетичну насолоду від предметів декору, які не виконують які-небудь функції, то для дитини найважливіше вільний простір. Тому в дитячих кімнатах кожен предмет повинен бути суто функціональним і по можливості компактним.
Останнім часом в дитячому і дорослому інтер'єрах завоювало популярність авангардне композиційне рішення, коли ліжко поміщена в ніші шафи або стінки. На професійному дизайнерському сленгу цей тип розстановки називається "мости", однак самі дизайнери вважають таку композицію досить громіздкою, а психологи стверджують, що нависають над узголів'ям полиці підсвідомо сприймаються дитиною негативно. Якщо дитяча невеликих розмірів, то в меблевій ніші розумніше розташувати письмовий стіл з обов'язковою штучною підсвічуванням ліворуч. Ліжко з поручнями абсолютно безпечна, і, крім того, панель під нею відсувається, перетворюючись на маленьку гардеробну для малюка. Якби не фігурні ручки висувних полиць, повторюють оригінальний малюнок спинки стільця, можна було б віднести цей гарнітур до мінімалізму з його вимогами компактності і функціональності предметів.
Кімната з високими стелями і широкими підвіконнями дає можливість здійснити ідею бельетажу-подіуму, і можна влаштувати біля вікна місце для читання або занять. Дитина таким чином стає господарем не просто власної кімнати, але складно організованого простору, де йому легше повною мірою відчути свою індивідуальність, самостійність.
Призначення дитячих меблів ще й у тому, що саме вона дозволяє дітям відчути себе затишно серед розмірних їм речей. Адже якщо звичайні стелі вище середнього зросту дорослої людини в півтора рази, то для дитини вони вище втричі або вчетверо. Психологічно діти почувають себе невпевнено серед "дорослих" предметів і починають будувати власний будиночок з вашого улюбленого пледа і стільців.
Ось чому не варто купувати в будинок меблі "на виріст", хоча багатьом це здається цілком раціональним. До речі, якщо ви прагнете до раціональності, не випустите з уваги, що набірні гарнітури дозволяють кімнаті рости разом з власником без кардинальних змін в інтер'єрі: просто поступово дитяче ліжко замінить доросла, стіл стане могутніше, потім дитяча перетвориться в кімнату студента, а пізніше в кабінет.
Трохи про колірних рішеннях дитячого інтер'єру. Важливо знати, що для дитини не існує поняття занадто яскраво. Яскраві кольори можуть діяти на нього збуджуюче, але ніколи не дратують. Що ж стосується кольору меблів, то темну, наприклад, дорослі зазвичай сприймають як респектабельну, солідну, а у дитини немає таких уявлень про предмет! Спеціальні дослідження показали, що дітям подобається світле дерево, і особливо гарнітури модерн зі вставками з яскравого ламінату.
Супермодний нині білий колір використовується мебельниками для дитячих гарнітурів, виконаних у класичній традиції. Така меблі призначена насамперед для дівчаток, маленьких принцес.
Дитина - завжди щастя. Живе ніби в паралельному світі, повному чудес, він трошки і повертає нас у дитинство, де звичні речі знаходять нові обриси сприймаються як добрі або злі. Дитячий килимок, наприклад, легко стає величезним килимом-літаком, стілець - капітанським містком, на батьковому кріслі здійснюється політ у космос... А батьки для малюка - справжні чарівники, яким під силу все, навіть абсолютно змінити світ навколо.
- Самый большой детский прокат в Киеве.Описание нескольких основных прокатов товаров для детей в Киеве. Все достоинства и недостатки в сравнении.Повна версія новини