Дитячі ходунки: практичні поради, рекомендації від прокату «Ка-ля-ка-ля-ка-ля». Думка лікарів педіатрів, ортопедів. За і проти.
Ходунки дозволяють дитині пересуватися в просторі без сторонньої допомоги. Чи варто купувати ходунки, як правильно вибрати ходунки для дітей в прокаті, з якого віку можна садити дитину в ходунки, ми зараз розповімо Вам.
Пристрій дитячих ходунків
Зовні ходунки схожі зі стільчиком для годування: сидіння, стільниця і опора з коліщатками. Дитину поміщають в ходунки так, щоб його попа спиралася на сидіння, а ноги діставали до підлоги. Перебираючи ніжками, малюк робить перші кроки в ходунках і з часом вчиться пересуватися в них досить швидко, розвиваючи м'язи ніг.
Ходунки діляться на два виду:
· ходунки класичні,
· і ходунки-штовхачі.
Перший тип підходить для малюків, які самостійно сидять і пробують стояти, другий тип ― для малюків, які добре стоять і вже вчаться ходити. В нашому прокаті Ви знайдете ходунки та ходунки штовхачі.
Потреба в ходунках
Питання про те, чи дійсно потрібні ходунки для дитини, дискусійне. Думки ортопедів, а також батьків, розділені порівну. Одні вважають, що ходунки приносять шкоду, інші ― користь. В результаті цих «дебатів» утворилося безліччю міфів. Отже :
1: ходунки допомагають освоювати навички ходьби. Самостійна ходьба і ходьба в ходунках – різні речі. Перебуваючи в ходунках, дитина робить кроки за допомогою пальчиків ніг, а не всієї стопи. Рівновага при ходінні в ходунках не тренується.
2: ходунки – тренажер для м'язів ніг. Ортопеди одностайні: тренування м'язів ніг відбувається тільки при присіданні, повзанні і підйомі на ніжки.
3: ходьба в ходунках безпечна для дитини. «Мистецтво» правильно падати – важливий етап у розвитку малюка. Він повинен вміти групуватися при падінні. Ходунки в свою чергу позбавляють дитину цих навичок.
Переваги ходунків
Ходьба в ходунках розвиває координацію рухів і задовольняє допитливість. Ще вчора малюк міг дивитися на світ лише повзаючи, а сьогодні – вже з висоти власного росту. А ще можна помацати предмети, дотягнутися, обійти кругом і побігти – відразу стільки справ з'являється!
Крім того, ходунки дозволяють мамі ненадовго відволіктися від малюка, використовувати цей «тайм-аут» для роботи або відпочинку.
Правила використання ходунків
1. Неприпустимо садити малюка в ходунки до 6-місячного віку, поки хребет не готовий прийняти на себе належну навантаження без наслідків для організму. Повторимося: застосовувати їх краще, коли дитина вміє повзати, сидить з прямою спиною або вчиться вставати на ніжки.
2. Щоб не перевантажувати хребет і мінімізувати навантаження на склепіння стопи, ортопеди рекомендують дозувати час, проведений дитиною в ходунках: не більше 1-1,5 годин в день. Цей час краще розбити на кілька етапів: по 15-30 хвилин.
3. Відрегулюйте сидіння ходунків таким чином, щоб малюк не висів на сидінні, міг дотягнутися ніжками до підлоги.
4. Ортопеди не рекомендують проводити час в ходунках без взуття, щоб уникнути ходьби навшпиньки. Взуття повинна бути легкої, зручною і мати м'яку, краще, гумову, підошву для кращого відштовхування всією стопою від підлоги.
5. І саме головне – убезпечити простір. Це стосується небезпечних предметів.
Протипоказання до застосування ходунків:
· дитина не вміє сам сидіти;
· у малюка є ознаки рахіту;
· гіпер - або гіпотонус м'язів ніжок;
· порушення у розвитку опорно-рухового апарату.
Поради щодо вибору ходунків в прокаті
Ходунки класичні
· Підстава. Якщо воно буде широким, це вбереже малюка від перевертання разом з ходунками при «зустрічі» з предметами меблів, стиками килимів, іграшками. Бортики основи можуть мати додаткові опори, а сама основа може бути прогумована для кращої амортизації при ударі.
· Коліщатка повинні бути як можна більшого діаметру і бажано, щоб їх було багато. Це впливає на стійкість і маневреність ходунків. Вибирайте гумові колеса. Вони не торохтять при їзді, рідше ламаються і довше служать.
· Сидіння має бути достатньо глибоким, щоб попередити випадання малюка з ходунків. Тканина сидіння повинна бути м'якою, але щільною, щоб не заважала руху маленьких ніжок і забезпечувала комфортне розподіл навантаження.
· Спинка сидіння має бути жорсткою і високою. М'який передній бампер у сидіння ходунків пом'якшує удари грудної клітиною про стільницю при зіткненні з перешкодою.
· Висота ходунків повинна регулюватися, щоб ноги малюка ставали повною стопою на підлогу.
· Вивчіть інструкцію до ходункам, зокрема вага, на який розраховані ходунки. Якщо малюк дрібний, вибирайте легкі ходунки.
· Віддайте перевагу складним ходункам.
Ходунки-штовхач
Цей вид ходунків призначений для малюків, які вчаться ходити. Це своєрідна «іграшка» на коліщатках, яку малюк штовхає попереду себе.
При виборі такого типу ходунків слід врахувати їх вагу і стійкість. Вони повинні бути широкі і стійкі, щоб малюк не падав разом з ними. Вітається наявність різноманітних розвиваючих аксесуарів на ігровій панелі штовхачів.
Обязательно протестируйте выбранные ходунки, наклоняя их в разные стороны, и убедитесь в их надежности. Колеса также должны быть широкими и, по возможности, большого диаметра. Желательно, чтобы они были сделаны из резины либо с резиновым покрытием для лучшего сцепления с полом. Такие колеса не гремят при езде и ездить будут намного мягче, чем пластиковые. В условиях малогабаритных квартир немаловажно, чтобы ходунки-толкатели были складными.
При правильному використанні дитячі ходунки та ходунки-штовхачі принесуть користь малюкові, допоможуть організувати його дозвілля, нададуть мамі пару хвилин для відпочинку.
Звертайтеся і наші співробітники допоможуть Вам вибрати потрібну модель ходунків для свого малюка напрокат.
Завжди з Вами прокат дитячих товарів «Ка-ля-ка-ля-ка-ля».